Yazlıktan Bildiriyorum

İki haftadır Şile’nin güzide bölgesi Ağlayankaya’dayız. Burası şehrin sıcağından uzak, serin. Mis gibi. Ah bir de arada tembellik yapabilsem!

Gün, benim için 7 ila 8 arası başlıyor. Haftanın 5 günü sabah yürüyüşe çıkıyorum. 30 dk. hızlı bir yürüyüş yapıp, denize bakarak dinleniyor ve eve geri dönüyorum. Bazı sabahlar İpek erken uyanıyor ve yürüyüş iptal oluyor. Altını değiştirmesi, emzirmesi, mama vermesi, üstünü değiştirmesi derken Bade kalkıyor. Annem ikisiyle sabahları baş edemeyeceği için şansıma küsüyorum.

Kahvaltı etmek çok zor. Halbuki en sevdiğim öğün kahvaltı. İpek kahvaltı boyunca yerinde durmadığı için, kucağımda ayakta bir şeyler yemeye çalışıyorum ya da annem yedikten sonra oturuyorum. Ya da tam tersi, ben yiyorum annem kucağında tutuyor. Bu arada Bade’ye de bir şeyler yedirme faslı var ki, evlere şenlik.

Kahvaltı sonunda İpek 30 dk.-1 saat arası kestiriyor. Ortalığı topluyoruz. Ondan sonra annemin bir işi yoksa, havuza gidiyorum. Sitede havuzumuz var. Çok kalabalık havuz sevmediğim, hatta mümkünse havuzda tek başıma olmak istediğim için erken gitmek çok önemli. Günüme göre 500 mt. ila 1 km. arasında yüzüyorum (Yarı olimpik havuzun ölçülerinden hesaplıyorum).

Havuz sonrası vaktim varsa, şezlongta 10-15 dk güneşleniyor ve kahve içiyorum. Malum ben kahvesiz yapamam! Kahve içmeyen insanlara hayret ederim, içemeyenlere üzülürüm.

Öğlene kadar olan bu fasıldan sonra günün esas koşturmalı zamanı başlar. İpek havuzdan döndüğümde ya kalkmış olur ya da kalkmak üzere olur. Bade 2’den 3’ten önce yatmıyor. İpek’i beslerim, Bade’yi de bazen istedğinde havuza götürürüm. Bir saat onunla havuzda oynadıktan sonra eve geliriz. Yemek, İpek’in tekrar uykuya yatması (bu sefer daha uzun uyuyor), Bade’yi doyurduktan sonra yatırma derken akşamüstü olur. İkisi de uyuduğu zamanlarda (şimdi olduğu gibi) internete girmek için sitenin sosyal tesislerine gelirim çünkü evlerde internet yok.

Akşamüstü yerinde durmayan İpek’i de alıp yürüyüşe çıkarım ya da dördümüz sitenin parkına gideriz. Derken ya annem ya da ben yemeği hazırlar, masayı kurar ve kahvaltıdaki aynı rutin tekrarlanır. Bu yüzden yaz akşamları bazen yemekten kalkmam 9’u buluyor. Evde en geç 7.30’da yeme işini bitirdiğim için bünyede kilo yapacak bu kadar geç yemek yemek diye sinir olurum:) Gerçi günde 1 saat spor yaptığım düşünülürse bence pasta bile yiyebilirim!

10-10.30 gibi yatarım çünkü gün içinde uyumayı sevmem ve güne erken başlıyorum.
Bu hafta sadece İpek’le Foça’ya gidiyoruz, biraz nefes alacağım kesin:)

İşte 27 ve 4 aylık iki bebekli annenin yazlık hali:)
Umarım herkes süper bir yaz geçiriyordur.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s