38.hafta!

Merhabalar,

Bir ayı geçmiş bile inanamıyorum. 38+4’den herkese selam! Burası biraz zorlayıcı oluyor.
 İpek de ben de sıkışmış durumdayız. Dünkü kontrolümüzü de atlattık. Her şey yolunda görünüyor. 3000 gr olmuş İpek Hanım. Keyfi yerinde olsa da bir haftadır düzenli olarak antreman sancılarını yapıyor:) Ben hem bir an önce doğmasını hem de anne karnında mümkün olduğu kadar kalmasını istiyorum. Bu sebeple daha önce sezaryen olmuş olsam da bekleme kararı aldık. 40.haftayı başka türlüsü gerekli görülmediği sürece tamamlamayı hedefliyoruz. Genelde sezaryen öyküsü olanlarda 40. hafta beklenmez ama ben çok zorlanmadığım takdirde, bebeğin anne karnında mümkün olduğu kadar kalması taraftarıyım. Doktor da suyunun yeterli olduğunu ve kalp atışlarının normal olduğunu söyleyince bekleme kararı aldım. 39+3’de son kontrolüm olacak ve ona göre doğum tarihi netleşecek. Ultrason şimdilik 9 Mart tarihini veriyor.

Gelelim son haftaların nasıl geçtiğine?

İstanbul’a ve yurt geneline bir türlü kış gelmeyince biz de mümkün olan her fırsatta kendimizi dışarı attık Bade’yle. Ben vakit buldukça açıkhavada, mümkün olmadığı zaman da koşu bandında düzenli yürüyüşlere devam ettim. Bugün itibariyle toplamda 12 kg aldığımı bildirebilirim sanırım. Bu son 2 kg, geçtiğimiz bir ayda alındı beklendiği üzere. Halen rahat oturup kalkabiliyor, ayakkabılarımı kendim giyebiliyorum ya buna da şükür:) Bir süredir iştahsızlığım var ve yemeği ayıp olmasın diye yiyorum ama yemem lazım onu da biliyorum. İpek’in şeker kavanozlarını hazırlamayı bitirdim. (Fotoğraflarını daha sonra paylaşacağım) Birkaç süsleme daha ekleyeceğim vakit bulabilirsem. Beşiğimiz geldi. Emzirme koltuğumuz yerini aldı. Hastane seçimi yapıldı.

Artık geri sayım başladı!

 

Image

Advertisements

5 thoughts on “38.hafta!

  1. Çok sevindim her şeyin yolunda olmasına..Dediğin gibi aslında bir sorun yoksa bebeğin 40 haftasını doldurabilmesi güzel bir şey..
    Okuduğun kitabı tavsiye eder misin diye de sorayım 🙂
    Badeye ve İpeke kooocaman öpücükler ..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s